Yeni hastalar...

2011-07-28 07:31:00

Ağır denge kaybı nedeniyle sokaktan koruma altına aldığımız ve uzun bir tedavi sürecinin ardından düzelen  bu kedi, aylar sonra aniden kötülesti. Yapılan tahlillerde böbrek değerlerinde ciddi artıs olduğu, bu nedenle soka girdiği bize söylendi. Su anda klinikte, tedavisi devam ediyor.


Sokakta zar zor yürürken ve güçlükle nefes alırken rastladığımız bu kediye önce bir seyler yedirmeye çalıstık. Ancak hiçbir sey yemedi. Adeta kurumustu. Etrafa sorduğumuzda birkaç yıldır o bölgede yasadığını öğrendik. Ama yavru kedi görünümünde, gelisememis hiç. Muayene için kliniğe götürdük. Viral hastalıktan süpheleniliyor. Ağız bosluğunda ülseratif ve kistik olusumlar var. Bu da yemek yemesini zorlastırıyor muhtemelen, istahı bu yüzden yok. Uzun süre susuz ve gıdasız kalmıs. Ağır bir solunum yolları enfeksiyonu var. Antibiyotikle birlikte bağısıklık güçlendirici bir tedaviye baslandı. Yakında iyilesmesini umuyoruz.


Yol ortasında bir kedinin yattığını öğrendik. Yanına gittiğimizde boylu boyunca yerde uzanmıstı. Sans eseri bir arabanın altında kalmamıs. Vücudunun bazı yerlerinde ve ağzının kenarında renkli sinekler dolasıyordu. Vücut sıcaklığı da oldukça düsüktü. Acil müdahalenin yapılması için kliniğe yetistirdik. Durumu oldukça kötüydü. Kuvöze alındı.

0
0
0
Yorum Yaz