Koskoca İstanbul minicik kediye dar geldi

2011-12-03 03:41:00

Bu küçük kedi, yağmurlu bir günde Fındıklı'da, ana caddedeki trafik ışıklarının altında, orta refüjde bulundu. Şanslıydı ki tesadüfen ona rastladık. Orta refüjde bekleyen bu yavruya yardımcı olmak isteyen bir adam, kedinin üzerine doğru hamle yapınca çift taraftan devam eden trafikte bulunan bir araç, ürküp kendisini yola atan kediyi ezdi. Can havliyle sürünen yavru kedi, tekrar orta refüje kendisini attı. Trafiği çift taraftan kestirip kediyi zar zor yakalayabildik, oldukça yabaniydi. Bu minicik kedi, o işlek caddeye kim bilir nasıl geldi ya da ezilsin diye orta refüjde ölüme mi terk edildi, bunu bilemiyoruz.

Hemen onu, en yakındaki bir kliniğe götürdük. Önce yağmurdan sırılsıklam ıslanmış vücudu kurutuldu, ilk müdahaleler yapıldı. Çekilen röntgen sonucunda kalçasında ve bacağında kırık olduğu tespit edildi. Şu anda klinikte, operasyon için toparlanması bekleniyor. Yakın zamanda iyileşeceğini umuyoruz.

Bulunan bir diğer kedinin ise dudakları eriyor. Günden güne zayıflıyor. Tümöral bir oluşum ya da deri kanseri olmamasını diliyoruz.

0
0
0
Yorum Yaz