İBB: Durmak Yok, Yola Devam!

2009-11-04 06:06:00

16 Ekim'de 55 adet yavru köpeği kuduz şüphelisi oldukları gerekçesiyle öldüren İBB, İstanbul genelindeki çalışmalarını (!) büyük bir kararlılıkla sürdürüyor:

Beykoz Şahinkaya Mezarlığı'nda hayvanseverler tarafından bakımları sürdürülen 3 sokak köpeği, uyuşturucu tüfek kullanılarak 34 BB 8896 plakalı İBB yakalama ekibince toplanmış, bu köpeklerden biri uyuşturucunun etkisiyle şoka girmiştir. Belediyenin Tuzla Barınağı'na götürülen bu köpeklerin durumunu soran hayvanseverler, şoka giren köpeğin öldüğünü öğrenmiştir, diğerlerinin ise akibetleri belli değildir. Hayvanseverlerin tüm direnişlerine rağmen köpekleri toplayan ekipteki Reşat Aladağ isimli köpek toplayıcı, telefon görüşmesinde, "Aldığım köpek zaten hastaydı, ölümünün benim attığım uyuşturucu iğneyle ilgisi yok" diyerek kendisini olaydan sıyırmaya çalışmış ve hayvanseverlerin tepkilerini işaret ederek "Bugüne kadar hayvanlara iyi davrandım, bundan böyle kötü davranacağım" diye de eklemiştir.


- İBB'nin öldürdüğü son köpek -

Beykoz'daki hayvan korumacılar ise İBB'ye ait toplama aracını sık sık gördüklerini söylüyor. Uzun süredir yöre halkı tarafından tanınan, hayvanseverlerce bakılan, kısırlaştırılmış, aşılı ve saldırgan olmayan (saldırgan, aşısız, kısır olmayan olsa bile bu şekilde muamele görmeyi hak etmez) bu köpekler neden toplanmıştır? Sapasağlam, hiçbir hastalığı bulunmayan bu köpek neden ölmüştür? (Cevabını biliyoruz, yüksek doz uyuşturucudan, kullanılan uyuşturucunun canlı hayatı açısından ciddi derecede risk teşkil ettiğinden...)
 
İBB'nin zaten kısırlaştırılmış köpekleri tekrar toplamasındaki amaç nedir? Toplama araçları neden Beykoz'u sık sık ziyaret etmektedir?

Belli ki tepkimizi koymazsak İBB durmayacak, yoluna devam edecek ve daha birçok köpek ölecek.

0
0
0
Yorum Yaz