Felçli Çobi

2010-07-07 01:35:00

Felçli Çobi'nin idrarından yoğun olarak kan pıhtıları gelmeye başlayınca onu acilen kendi imkanlarımızla hastaneye götürdük. Daha önceden de benzer durumlar yaşamıştık, ama hastanenin önerdiği tedaviyi uygulayarak geçici bir çözüm üretiyorduk. Ama durum çok vahimdi, kan pıhtıları o kadar yoğundu ki apar topar hastaneye koşturduk.

Hastanede idrar kesesinden enjektörle idrar alındı, ancak idrar bu şekilde steril olurmuş. Çünkü öbür türlü, idrarını kendisini yapamadığı için steril bir şekilde tahlile gönderemiyorduk. Alınan idrar örneği, tahlile gönderildi. Kültür yapılacak, sonuca göre tam etkili bir antibiyotik ilaç belirlenecek. Şimdilik sadece idrar yolları antiseptiği ile yetinecek. İdrar kültürünün sonucu bekliyoruz.

Felç durumundan kaynaklı sinirlerinin de durumu kötü. Vücudunun belli bölgelerinde -özellikle belden aşağı- yaralar açılmak üzere. Her ne kadar dikkat etsek de, düzenli olarak idrarını yaptırsak da kısmen yıkasak da Çobi, idrarını son bir senedir tutamadığı için çabalarımız pek işe yaramıyor.  Bunun için de bebek yağı önerildi. Deneyeceğiz, işe yarayacağını umuyoruz.

0
0
0
Yorum Yaz