19/11/2007: Çok hasta bir kangal...

2007-12-02 21:31:00

 

19.11.2007 : Bu genç kangal, yaşlı bir çift tarafından bulundu. Kangalı barındırdıkları yere gittiğimizde çok zor nefes aldığını, sıkça öksürdüğünü ve aralıklı olarak ciğerlerinden kan geldiğini gördük. Veterinerimizi çağırdık, hastalığına teşhis koyması için kliniğe götürdük. Klinikte çekilen röntgende akciğerlerinde nodüle benzer şekiller görüldü ve bu nedenle veterinerimiz akciğer kanseri olabileceği şüphesi üstünde durdu. Kesin teşhis konulamadığından veterinerimiz tedaviye destek olması için çoğunluğu hayvansal proteine dayalı bir beslenme önerdi. Antibiyotik tedavisine başlandı.

Onu bulan çift, onu sahiplenmek ve bahçelerinde bakmak da istedi ancak etraftan gelen (tedavisi için oraya giden veterinere dahi) son derece sert tepkiler gelince köpeğe de bir kötülük edilmesinden korkmamıza yol açtı, bir üyemizin evinin yanındaki arsada tedavisine devam etmekteyiz.

 

01.12.2007 : Tedavisi sürüyor, durumu çok daha iyi, sorunları ortadan kalktı ve bu süre içinde güçlendi ve kilo aldı. Sürekli oyun oynamak isteyen ve insana alışkın bu genç kangalı sahiplenmek ister misiniz ?

l'adopter ?
             


0
0
0
Yorum Yaz